Zemřel Vladimír Tesařík

Autor: Caramba.wz.cz (caramba@invisible.cz), Téma: Postřehy, Zdroj: ČTK
Vydáno dne 11. 06. 2003 (15460 přečtení)
Zpěvák a hráč na klávesy ve skupině Yo Yo Band Vladimír Tesařík podlehl v pondělí odpoledne zranění po nehodě.

Pětapadesátiletý hudebník zemřel v pražské střešovické vojenské nemocnici na následky zranění, které si způsobil při nedávné havárii na kole.

Při pádu si vážně poranil hlavu a zlomil klíční kost. "Příčinou úmrtí bylo celkové selhání organismu. Šlo o následky zranění na kole a především poranění hlavy," řekl jeho bratr Richard Tesařík.

Vladimír byl po nehodě odvezen do střešovické nemocnice a lékaři ho uvedli do umělého spánku. Během léčení ho museli dvakrát resuscitovat, třetí pokus o oživení už nevyšel, upřesnil bratr.

Zpěvák Vladimír Tesařík se narodil 20. září 1947 ve Svitavách. Jeho otcem byl známý generál Richard Tesařík, který bojoval jako tankista ve druhé světové válce a v padesátých letech skončil na několik měsíců ve vězení.

Vladimír Tesařík se od dětství věnoval muzice, ale dlouho pouze na amatérské úrovni. Závodně dělal atletiku, v divadle stavěl kulisy a spolu s bratrem Richardem založil koncem roku 1974 skupinu Yo Yo Band, která patřila k průkopníkům "černé" hudby v tehdejším Československu. Yo Yo Bandu se podařilo prorazit až v polovině devadesátých let albem "Karviná", které ze skupiny udělalo hvězdu první velikosti.

Za svou dlouhou existenci kapela vydala téměř desítku alb, vyměnila se v ní řada muzikantů, pouze oba bratři zůstali. Spolu se v posledních letech objevili i v několika muzikálech. Vladimír Tesařík v sobě navíc objevil také léčitelské schopnosti. Zůstala po něm manželka Ivana a dva synové - dvojčata.