Nové album skupiny Linkin Park...

Autor: Caramba.wz.cz (caramba@invisible.cz), Téma: Postřehy, Zdroj: Tiscali, ČTK
Vydáno dne 27. 01. 2003 (1675 přečtení)
Druhé řadové album kapely Linkin Park by se na pultech hudebních prodejen mělo objevit během března...

Linkin Park vydávají své druhé řadové album, které by po hudební stránce mělo navazovat na předchozí „Hybrid Theory“.

Zpěvák Chester Bennington a MC Mike Shinoda se prý v textech potýkají se stejnými problémy jako v minulosti. Kytarista Brad Delson řekl: "Je tam hodně témat, která jsou stejná jako na debutu, ale jiná je perspektiva, ze které se na ně díváme. Vyrostli jsme a na albu je to znát."

Novou deska Linkin Park se jmenuje "Meteora". Podle Delsona kapela název odvodila od skupiny horských klášterů v Řecku. "Stojí na vrcholcích naprosto neuvěřitelných skalních útvarů. Je to neskutečné místo. Ten název nemá nic společného s hudbou, použili jsme ho jako metaforu. Myslím, že jeho důstojnost a nadčasovost se na naší desce docela dobře odrážejí."

"Meteora" vyjde 24. března. Pilotní singl se jmenuje 'Somewhere I Belong' a v rádiích se má objevit v únoru. Linkin Park k němu právě natáčejí klip. Z celého alba se singl údajně vymyká svou optimistickou atmosférou. Zbytek CD totiž kapela popisuje jako "tvrdé a velmi temné".

Na oficiálním webu kapely (www.linkinpark.com) by se v dohledné době měly objevit video záznamy, dokumentující vznik desky. Jejich režii má na svědomí Bill Berg-Hillinger, který se skupinou natáčel DVD "Frat Party at the Pankake Festival".


Zatím poslední album Linkin Park, remixové CD "Reanimation", vyšlo loni na podzim a jest stejně jako "Hybrid Theory" docela povedeným kouskem... Doufejme, že kapela se udrží v zajetých kolejích a její nové album bude alespoň stejně dobré...